AKAZ Suwenir

Dni Siewu 2022 (Maria Thun) - Kalendarz

Powiększ

Dni Siewu 2022 (Maria Thun) Kalendarz biodynamiczny opracowany na podstawie badań konstelacji, zestawiony przez Marię Thun i Matthiasa K. Thuna

Dni Siewu 2022 (Maria Thun)

Kalendarz biodynamiczny opracowany na podstawie badań konstelacji, zestawiony przez Marię Thun i Matthiasa K. Thuna

Kalendarz zawiera całoroczne zalecenia dla ogrodników, działkowców, rolników, wino-ogrodników i pszczelarzy. Rocznik podaje najkorzystniejsze terminy wysiewów i sadzenia roślin, zabiegów pielęgnacyjnych  i zbierania plonów, oraz dni korzystne do pielęgnacji pszczół. Uwzględnia dni krytyczne - czas oddziaływania określonych układów konstelacyjnych.

Kalendarz powstał w oparciu o własne, ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenia prowadzone przez Marię Thun.

Wiedzę o oddziaływaniu Słońca, Księżyca i planet na życie na Ziemi wykorzystywano już w starożytności. W czasach nowożytnych dopiero austriacki filozof Rudolf Steiner wskazał drogę umożliwiającą poznanie rytmów kosmicznych (na Kursie Rolniczym, w roku 1924). Jako pierwszy, wskazówki te wykorzystał praktycznie Franz Rulni, który wyniki własnych badań przekazał w postaci zaleceń kalendarzowych, określających korzystne terminy siewui pielęgnacji roślin. Kalendarz ten opierał się na konstelacjach planeti dotychczas znanych rytmach księżyca, brał też pod uwagę stare praktyki rolników.

Kalendarz Marii Thun

Wiedzę tę wykorzystała w swoim gospodarstwie Maria Thun, która po wielu doświadczeniach uzupełniła i poprawiła dotychczasowe zalecenia. Wydawane co roku, tłumaczone na 27 języków, oparte na ciągłych badaniach "Dni siewu" stały się dziełem życia Marii Thun. Po śmierci Marii Thun, kalendarz jest opracowywany przez jej syna Matthiasa K. Thuna.

 

Copyright © 2022 akaz-suwenir.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Intellect